Sport

Dwa razy podium dla Daniela Blina z AF Racing Team! Trzecia runda IDM na Autodromie Most

2024-06-24


W ciepły, czerwcowy weekend 21-23 czerwca rozegrano trzecią imprezę sezonu Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM. Tym razem jedna z najmocniejszych lig wyścigowych w Europie odwiedziła czeski tor Autodrom Most. Na miejscu nie mogło zabraknąć startującego w cyklu zawodów polskiego zespołu AF Racing Team, reprezentowanego przez Daniela Blina i Štépána Zudę.

W sobotę rozegrano treningi kwalifikacyjne, które okazały się bardzo pozytywne dla Daniela Blina. Daniel zaliczył najlepszy wynik w tym roku, dzięki czemu do wyścigów startował z pierwszego rzędu. Štépán Zuda, mimo komplikacji w wolnych treningach wynikających z problemu technicznego i ograniczonej możliwości treningu, także świetnie sobie poradził, wykręcając 9. czas. Štépán otrzymał karę w wyniku problemu technicznego i konieczności powrotu najkrótszą drogą do boksu, co sprawił, że musiał startować do pierwszego wyścigu klasy IDM Supersport z pit lane.

Mimo startu z pit lane, młody Czech podczas pierwszego wyścigu jechał tempem czołowej trójki i udało mu się awansować na 12. pozycję, dzięki czemu zgarnął ważne punkty w klasyfikacji generalnej. W drugim wyścigu Štépán był 11. i z Mostu wraca z punktami.

Rewelacyjnie weekend ułożył się dla Daniela Blina. Start z pierwszego rzędu, mimo agresywnie atakujących rywali, pozwolił Danielowi pozostać w czołowej grupie w obydwu wyścigach. Sobotni, pierwszy wyścig klasy IDM Supersport to popis przemyślanej strategii i równej jazdy Daniela, który stanął na 3. stopniu podium.W niedzielę było jeszcze lepiej! Czołówka, z Danielem włącznie, szybko odjechała od reszty stawki. Wydawało się, że w gronie trzech zawodników rozegra się walka o kolejność na podium. Niestety, jeden z nich wywrócił się przed Danielem, zmuszając go do opuszczenia toru. Daniel miał na tyle dużą przewagę, że goniąca grupa nie zdołała go wyprzedzić, ale strata do lidera była zbyt duża. Finalnie, zawodnik AF Racing stanął na drugim stopniu podium.

Od początku wyścigu walczyliśmy o zwycięstwo, ale na jednym z zakrętów po wywrotce zawodnika przede mną musiałem odwiedzić pułapkę żwirową i straciłem kontakt z liderem wyścigu. Mimo to dowozimy 2. miejsce z bardzo dobrym tempem wyścigowym na poziomie niskiego 1:36! Jestem bardzo zadowolony nie tylko z wyniku, ale też z ciężkiej pracy całego zespołu, która procentuje na torze. Będziemy starali się podążać tą samą drogą przez resztę sezonu. Dziękuję wszystkim kibicującym na żywo, jak i przed telewizorami – komentował na mecie Daniel Blin.

W klasyfikacji punktowej IDM Supersport Daniel Blin awansuje na 3. pozycję i posiada stratę zaledwie 4. punktów do poprzedzającego do Belga. Štépán Zuda zgarnia ważne dla klasyfikacji generalnej punkty i jest na 11. pozycji.

Kolejna impreza serii Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM już 26-28 lipca na torze Schleizer Dreieck. Wszystkie wyścigi serii z udziałem AF Racing Team można oglądać na żywo w YouTube. Bezpośrednie linki do relacji znajdują się na stronie IDM Live. Informacje na temat rezultatów AF Racing Team pojawiają się na bieżąco w social mediach zespołu.


#AFRacingTeam #DucatiToruń