Sport

Wielki powrót Giallo Ducati: specjalne malowania na wyścigi WSKB i MotoGP w Misano

2023-06-03

 

Historyczne malowanie Giallo Ducati wraca w nowoczesnym wydaniu. Specjalna kolorystyka trafi na motocykle zespołów Aruba.it Racing - Ducati Team oraz Ducati Lenovo Team podczas rund w Misano.

Ducati składa hołd historii wyścigów motocyklowych poprzez wskrzeszenie historycznego malowania o nazwie Giallo Ducati. Oficjalne zespoły startujące w WorldSBK (Aruba.it Racing - Ducati Team), jak i MotoGP (Ducati Lenovo Team) będą rywalizować w rundach Mistrzostw Świata odziane w charakterystyczne malowanie, ale w nowoczesnej odsłonie.

Projekt został zaprezentowany podczas konferencji prasowej na torze Misano World Circuit imienia Marco Simoncellego, w której wzięli udział Dyrektor Centro Stile Ducati, Andrea Ferraresi, a także włoski projektant Aldo Drudi, który stworzył specjalne malowanie. Fani włoskiego producenta z Borgo Panigale oraz miłośnicy wyścigów motocyklowych po raz pierwszy zobaczyli historyczne malowanie Giallo Ducati tuż przed rozpoczęciem okrążenia formującego podczas włoskiej rundy WorldSBK. Mistrz Świata, Alvaro Bautista, a także jego kolega z zespołu, Michael Ruben Rinaldi, wjechali na tor na Panigale V4 R w widowiskowej kolorystyce znanej wszystkim fanom marki.Żółte barwy są niezwykle ważnym elementem w historii Ducati. Pierwsze sportowe motocykle w tym kolorze pochodzą z pierwszej połowy lat 70-tych (750 Sport i 750 SS Desmo zespołu Spaggiari), ale to w latach 90-tych malowanie Giallo Ducati miało moment największej popularności za sprawą pojawienia się w wyścigach motocyklowych. Następnie kolorystyka ta trafiła również do modeli produkowanych seryjnie. Pamiętne modele w odcieniach Giallo Ducati obejmują między innymi Ducati 748, którego wersja wyścigowa zabrała Paolo Casoli do zwycięstwa w edycji Supersport World Series w 1997 roku. Warto również wspomnieć, że pojawiło się ono również w superbike'ach takich jak 916, 996, 749, 999 czy 1199 Panigale.Ducati ma niezwykłą historię, z której pasjonaci są niezwykle dumni. Żółty kolor jest ważną częścią tej historii i zdecydowaliśmy się ją uczcić poprzez współczesne, pełne energii barwy – powiedział Andrea Ferraresi, dyrektor Ducati Centro Stile Ducati. – Kolor jest niezbędnym składnikiem rozpoznawalności marki i podstawowym elementem dla wszystkich Ducatisti. Czerwień, ale również żółć ma ważną tradycję we włoskich sportach motorowych. Giallo Ducati odzwierciedla ważne aspekty naszej tożsamości, takie jak energia, entuzjazm i śmiałość. To hołd dla naszej sportowej historii w roku, w którym ścigamy się jako Mistrzowie Świata w dwóch najważniejszych seriach wyścigów motocyklowych.

Barwy Panigale V4 R zespołu Aruba.it Racing - Ducati Team zostały zaprojektowane w oparciu o oryginalną bazę graficzną. Giallo Ducati stało się dominującym kolorem motocykla i w połączeniu z czarnym, szarym i białym, tworzą kombinację, która celebruje sportową historię producenta motocykli z Bolonii, ale jednocześnie nadaje kolorystyce Giallo Ducati nowoczesną tożsamość przy zachowaniu historycznych schematów.


#GialloDucati