Wydarzenia

Ducati Riding Experience Poziom 1: relacja ze szkolenia na ODTJ Driveland

2023-06-01

 

W sobotę 20 maja rozpoczął się tegoroczny cykl szkoleniowy Ducati Riding Experience. Trening DRE Road Academy Poziom 1 odbył się na technicznym obiekcie Driveland. Razem z instruktorami JC Group wyszkoliliśmy prawie 50 Ducatisti.

Polski dystrybutor Ducati, jako pierwszy na świecie, otrzymał możliwość organizacji formuły Ducati Riding Experience na oficjalnej licencji Ducati. Od dwudziestu lat treningi odbywały się wyłącznie we Włoszech, a od 2022 roku seria DRE funkcjonuje również w Polsce.


 

 

Wydarzenie w sobotni poranek oficjalnie rozpoczął Damian Owczarek, Dyrektor Generalny Ducati Polska. Następnie Janusz Czaja, szef ekipy instruktorów JC Group, przypomniał o ważnych aspektach jazdy na motocyklu, a także pokrótce opowiedział o zadaniach, które zostały przygotowane na nadchodzące godziny. Piotr Rostkowski z Pirelli Polska przedstawił nowe modele opon, jak Diablo Supercorsa SP, które Pirelli rozwijało w ścisłej kooperacji z Ducati. Przedstawiciele dealera Audi Centrum Warszawa Okęcie zaprosili wszystkich gości do jazd testowych ekscytującymi modelami z gamy Audi RS. Do dyspozycji uczestników podstawione zostały Audi RS3 Limousine, RS Q3 Sportback, RS6 Avant oraz RS7 Sportback.

Uczestnicy podzielni na sześć grup w zależności od segmentu posiadanego motocykla, według szczegółowo zaplanowanego harmonogramu doskonalili technikę jazdy w poszczególnych sekcjach toru symulujących warunki drogowe, a także udawali się na krótką wycieczkę po okolicy samochodami Audi RS.


 

W bezpiecznych warunkach, na doskonałym i przyczepnym asfalcie oraz pod czujnym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej uczestnicy ćwiczyli między innymi przyjmowanie właściwej pozycji na motocyklu, a także odpowiedniego kierunku patrzenia w zakręt. Była to też doskonała okazja, aby móc poćwiczyć operowanie sprzęgłem i tylnym hamulcem podczas zawracania przy niskiej prędkości oraz na wolnym slalomie. Osoby szkolące się mogły również zaznajomić się z działaniem systemów elektronicznych podczas awaryjnego hamowania na prostej, w zakręcie, a także z ominięciem przeszkody. Uzasadniony niepokój budziła początkowo próba hamowania na asfalcie pokrytym piachem. Po kilku wykonanych seriach, stosując się do uwag instruktorów, piaskowa przeszkoda przestawała jednak przerażać uczestników. Niewielu motocyklistów zdecydowałoby się na wykonanie gwałtownego hamowania na zapiaszczonym odcinku drogi, dlatego było to niezwykle cenne doświadczenie. Odpowiednią pozycję na motocyklu Ducatisti trenowali również podczas szybkiego slalomu, a na sekcji kilku zakrętów uczyli się dobierać optymalną linię przejazdu po torze.Po zakończeniu ćwiczeń praktycznych nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów wszystkim uczestnikom wyszkolonym tego dnia. Do dyspozycji była również pokaźna flota motocykli testowych, w tym wiele tegorocznych nowości Ducati, które można było sprawdzić na torze.

Ducati Riding Experience Road Academy Poziom 1 wyróżnia indywidualne podejście szkoleniowców do każdej osoby, niezależnie od poziomu jej zaawansowania, zaangażowanie i profesjonalizm całego zespołu obsługi, a także organizacja na najwyższym poziomie, z przywiązaniem uwagi do najmniejszych detali. To jednak przede wszystkim wydarzenie o niepowtarzalnym klimacie i atmosferą pasji, którą tworzą Ducatisti z całej Polski. Dzień szkoleniowy stanowił doskonałe przygotowanie do DRE Road Academy Poziom 2. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje treningów Ducati Riding Experience, aby nie tylko dobrze się bawić i nawiązać nowe znajomości, ale przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie, które przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na drodze.Jeśli chcesz wziąć udział w przyszłych szkoleniach i poprawić swoje umiejętności jazdy na motocyklu Ducati, niezależnie od roku jego produkcji, obserwuj profile Ducati Polska na Facebooku i Instagramie, a także odwiedź kalendarz wydarzeń. DRE Road Academy Poziom 2 odbędzie się 17 czerwca 2023 roku na Autodromie Jastrząb, ale wszystkie miejsca zostały już sprzedane. Ostatni tegoroczny etap szkolenia, DRE Racetrack Academy, odbędzie się w dniach 26 i 27 września na włoskim torze Misano World Circuit.


#DucatiRidingExperience #DRE