Wydarzenia

Ducati Riding Experience Poziom 1: relacja ze szkolenia w Driveland

2024-06-06


W weekend 25 i 26 maja rozpoczął się tegoroczny cykl szkoleniowy Ducati Riding Experience. Trening kontroli nad motocyklem DRE Road Academy Poziom 1 odbył się na technicznym obiekcie Driveland, a w czasie dwóch dni z instruktorami JC Group wyszkoliliśmy prawie 80 motocyklistów.

W 2022 roku polski dystrybutor Ducati jako pierwszy na świecie otrzymał możliwość organizacji formuły Ducati Riding Experience na oficjalnej licencji Ducati. Aktualnie jest to już trzeci sezon, w którym kontynuujemy sprawdzoną formułę DRE, zainteresowanie kursami jest olbrzymie i wciąż pojawiają na nich nowe osoby, które chcą lepiej poznać swój motocykl, zrozumieć działanie poszczególnych systemów bezpieczeństwa i przede wszystkim pokonać własne ograniczenia.
Wydarzenie w motoryzacyjnym centrum eventowo-szkoleniowym Driveland w sobotni poranek rozpoczął Damian Owczarek, Dyrektor Generalny Ducati Polska. Oficjalnie powitał wszystkich uczestników, a także podziękował stałym Partnerom cyklu DRE, czyli PKO Leasing oraz Pirelli Polska. Następnie Janusz Czaja, szef ekipy instruktorów JC Group, przypomniał o ważnych aspektach jazdy na motocyklu, a także pokrótce opowiedział o zadaniach, które zostały przygotowane na nadchodzące godziny. Przedstawiciele dealera Audi Centrum Warszawa Okęcie zaprosili wszystkich gości do jazd testowych ekscytującymi modelami z gamy Audi RS. Można było zasmakować jazdy modelami R8, RS3, RS Q3 i RS Q8. Uczestnicy podzielni na sześć grup w zależności od segmentu posiadanego motocykla, według szczegółowo zaplanowanego harmonogramu doskonalili technikę jazdy w poszczególnych sekcjach toru symulujących warunki drogowe, a także udawali się na krótką wycieczkę po okolicy samochodami Audi.

Niedzielne szkolenie Ducati Riding Experience Road Academy po raz pierwszy w Polsce odbyło się w formule dnia otwartego. Do jednej z grup szkoleniowych zaprosiliśmy też motocyklistów posiadających motocykle innych marek niż Ducati. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość testowania szerokiej gamy modelowej, w tym tegorocznych nowości, jak Hypermotard 698 Mono i DesertX Rally. W niedzielę rano można było zobaczyć na torze wyjątkowe zestawienie limitowanego Ducati Diavel for Bentley oraz Bentleya Continental GT Speed Edition 12, a także limitowanego Ducati Diavel 1260 Lamborghini oraz Lamborghini Huracán STO, który jest jedynym takim egzemplarzem na świecie. Został skonfigurowany w programie Ad Personam i otrzymał między innymi lakier Verde Gea jak w limitowanym Lamborghini Sián FKP37 i Ducati Diavel 1260 Lamborghini. Ten niecodzienny widok czterech przepięknych maszyn pobudzał bardziej niż kawa!


W bezpiecznych warunkach, na doskonałym i przyczepnym asfalcie oraz pod czujnym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej uczestnicy ćwiczyli między innymi przyjmowanie właściwej pozycji na motocyklu, a także odpowiedniego kierunku patrzenia w zakręt. Była to też doskonała okazja, aby móc poćwiczyć operowanie sprzęgłem i tylnym hamulcem podczas zawracania przy niskiej prędkości oraz na wolnym slalomie. Osoby szkolące się mogły również zaznajomić się z działaniem systemów elektronicznych podczas awaryjnego hamowania na prostej, w zakręcie, a także z ominięciem przeszkody. Uzasadniony niepokój budziła początkowo próba hamowania na asfalcie pokrytym piachem. Po kilku wykonanych seriach, stosując się do uwag instruktorów, piaskowa przeszkoda przestawała jednak przerażać uczestników. Niewielu motocyklistów zdecydowałoby się na wykonanie gwałtownego hamowania na zapiaszczonym odcinku drogi, dlatego było to niezwykle cenne doświadczenie. Odpowiednią pozycję na motocyklu Ducatisti – i nie tylko, trenowali również podczas szybkiego slalomu, a na sekcji kilku zakrętów uczyli się dobierać optymalną linię przejazdu po torze.  


Ducati Riding Experience Road Academy Poziom 1 wyróżnia indywidualne podejście szkoleniowców do każdej osoby, niezależnie od poziomu jej zaawansowania, zaangażowanie i profesjonalizm całego zespołu obsługi, a także organizacja na najwyższym poziomie, z przywiązaniem uwagi do najmniejszych detali. To jednak przede wszystkim wydarzenie o niepowtarzalnym klimacie i atmosferą pasji, którą tworzą Ducatisti z całej Polski. Dzień szkoleniowy stanowił doskonałe przygotowanie do DRE Road Academy Poziom 2. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje treningów Ducati Riding Experience, aby nie tylko dobrze się bawić i nawiązać nowe znajomości, ale przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie, które przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na drodze.
Jeśli chcesz wziąć udział w przyszłych szkoleniach i poprawić swoje umiejętności jazdy na motocyklu Ducati, niezależnie od roku jego produkcji, obserwuj profile Ducati Polska na Facebooku i Instagramie, a także odwiedź kalendarz wydarzeń. DRE Road Academy Poziom 2 odbędzie się 29 czerwca 2024 roku na Autodromie Jastrząb, ale wszystkie miejsca zostały już sprzedane. Ostatni tegoroczny etap szkolenia, DRE Racetrack Academy, odbędzie się w dniach 25 i 26 września na włoskim torze Misano World Circuit. 


#DucatiRidingExperience #DRE