Wydarzenia

Kolejny wyjątkowy rok dla Ducati na polskim rynku: rekord sprzedaży oraz wyróżnienie na arenie międzynarodowej

2022-12-22


Firma Liberty Corporation, wyłączny importer motocykli Ducati w Polsce, po raz kolejny została wyróżniona tytułem najlepszego Dystrybutora Roku na świecie, tym razem w kategorii „Marketing i promocja sprzedaży”. Ten sukces dopełnia zeszłoroczne osiągnięcia: tytuł Najlepszego Dystrybutora Ducati w 2021 roku i zwycięstwo w kategorii CAS Performance, czyli obsługi posprzedażowej. Wyróżnienia towarzyszą kolejnemu rekordowi sprzedaży motocykli Ducati na rynku polskim.

Podczas Światowej Konferencji Dealerów Ducati, która w październiku odbywała się na Sardynii, Ducati nagrodziło polskiego importera za całokształt działań marketingowych w 2022 roku. Polski rynek doceniony został między innymi za organizację pionierskich wydarzeń, kreowanie wizerunku marki, aktywności online i w social media, projekty specjalne oraz reklamę w różnych kanałach.W 2022 roku odbyło się aż 40 różnych wydarzeń dla Ducatisti w całej Polsce. Formuła szkoleń Ducati Riding Experience, po raz pierwszy poza granicami Włoch, zorganizowana została w Polsce. Na oficjalnej licencji Ducati odbyły się dwa treningi motocyklowe: DRE Poziom 1 w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Driveland oraz DRE Poziom 2 na Torze Jastrząb. Szkolenia Ducati Riding Experience, eventy z cyklu The Red Tour oraz polska edycja Scrambler Days of Joy przedstawione zostały podczas Światowej Konferencji Dealerów Ducati jako przykłady najlepszych praktyk. Wydarzenie Challenge Yourself, zorganizowane w Iławie wspólnie z dealerem Porsche Centrum Warszawa Okęcie oraz dystrybutorem luksusowych łodzi marki Cranchi, określone zostało przez Ducati benchmarkiem dla innych rynków i wzorcową realizacją strategicznych celów marki. Ważną datą w tegorocznym kalendarzu eventów była również jedenasta edycja World Ducati Week na torze Misano, na którą udaliśmy się wraz z Ducatisti z Polski. Jak co roku, odbył się również największy klubowy zlot, czyli impreza Baltic Ducati Week organizowana przez Ducati Klub Polska. Tegoroczny sezon znakomicie zakończył też AF Racing Ducati Toruń, jedyny polski zespół sportowy Ducati. Daniel Blin i Mateusz Hulewicz na Panigale V2 zdobywali cenne doświadczenie i rywalizowali w czterech rundach Motocyklowych Mistrzostw Włoch.

Rok 2022 dla Ducati to przede wszystkim niezapomniany sezon wyścigowy, który zakończył się spektakularną dominacją Ducati w Mistrzostwach MotoGP i World Superbike, a także tytułami Mistrzów Świata dla Francesco Bagnai i Alvaro Bautisty. Niezwykłe połączenie pasji, talentu i determinacji zawodników, a także technologii Ducati to świadectwo misji bolońskiej firmy, którą jest nieprzerwany rozwój. W tym roku Ducati triumfowało jednak nie tylko na torach wyścigowych. Wyniki finansowe firmy w 2022 roku są bardzo dobre, co jest niezwykle istotne dla realizacji strategicznych założeń na kolejne lata. Zyski pozwolą stale rozwijać portfolio produktów, sfinansować przyszłe projekty i utrzymać pionierską pozycję Ducati w dostarczaniu najlepszej technologii motocyklowej.

Najpopularniejszym modelem, zarówno w Polsce, jak i na świecie, niezmiennie pozostaje Multistrada V4. Swoją silną pozycję rynkową potwierdza również Monster, a także rodzina Scrambler Ducati. Producent z Borgo Panigale na rok modelowy 2023 zaprezentował wiele nowych motocykli. Multistrada V4 Rally, Diavel V4, Panigale V4 R, Monster SP, Streetfighter V4, a także nowa generacja Scramblerów już wkrótce trafią do autoryzowanych stacji dealerskich Ducati w Polsce.Lepszego zwieńczenia świetnego sezonu dla Ducati nie mogliśmy sobie wymarzyć. To rewelacyjne uczucie być częścią Ducati w tak ważnym dla firmy roku, a także zostać wyróżnionym pośród wszystkich dystrybutorów na świecie w swojej kategorii. To niezwykły sukces na arenie międzynarodowej, z którego jesteśmy bardzo dumni – powiedział Krystian Kaleta, odpowiedzialny za PR i marketing Ducati w Polsce.

Kolejny już raz zaznaczyliśmy swoją obecność na mapie świata, wyznaczając standardy działań promocyjnych, jakie Ducati Motor Holding uznało za Benchmark. Budowanie świadomej społeczności wokół Marki stanowi nieodłączną część naszej tożsamości. Niniejsze wyróżnienie jest więc nie tylko potwierdzeniem słuszności obranego kierunku działań, ale również zwieńczeniem wielu unikalnych projektów oraz miesięcy pracy nad rozpoznawalnością Marki Ducati na rynku polskim.
W tym miejscu chciałbym podziękować całej sieci dealerskiej Ducati, wszystkim Partnerom i Mediom za codzienną pracę i wsparcie. Dziękuję również wszystkim Ducatisti, którzy poprzez uczestnictwo w naszych wydarzeniach stali się zarówno najlepszymi Ambasadorami, jak i współautorami tego sukcesu. Forza Ducati! – powiedział Damian Owczarek, Manager Ducati w Polsce.Zespół Ducati Polska na sezon 2023 po raz kolejny zaplanował wiele ciekawych wydarzeń dla Ducatisti. Z całą pewnością odbędą się kolejne edycje szkoleń torowych Ducati Riding Experience, impreza Scrambler Days of Joy i wiele innych. Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami Ducati w Polsce zachęcamy do odwiedzania kalendarza eventów, a także do obserwowania profili na Facebooku i Instagramie. Kolejny sezon zapowiada się naprawdę emocjonująco.


#ForzaDucati #DucatiPolska