Wydarzenia

Oferta profesjonalnych szkoleń torowych Ducati Riding Experience w 2023 roku

2023-04-20


Szkolenia Ducati Riding Experience już od 2003 roku stale podnoszą kwalifikacje motocyklistów, a formuła DRE od ubiegłego roku funkcjonuje również w Polsce. W tym sezonie treningi torowe dla właścicieli Ducati odbędą się w dniach 20 maja oraz 17 czerwca na nowoczesnych obiektach w centralnej Polsce. Tegoroczny cykl szkoleniowy DRE będzie miał swoją kulminację 26 i 27 września na włoskim torze wyścigowym Misano World Circuit.

Ducati Riding Experience to ekscytująca oferta treningowa dla wszystkich Ducatisti, którzy chcą w bezpiecznych warunkach szkolić się pod okiem profesjonalnych instruktorów, a także lepiej poznać swój motocykl i pokonać własne ograniczenia. To też praktyczna wiedza przekazywana przez profesjonalną kadrę instruktorów, ale przede wszystkim pakiet niezapomnianych wrażeń. Cykl treningów Ducati rozpoczął się we Włoszech już dwadzieścia lat temu. Dostarczyły one praktycznych umiejętności i świetnej zabawy już ponad 20 tysiącom motocyklistów z całego świata. W Polsce już od wielu lat przywiązujemy dużą wagę do doskonalenia techniki jazdy naszych Klientów, organizując wydarzenia torowe, jak Red Track Academy na Autodromie Jastrząb, a także wspierając cykliczne imprezy klubowe, jak Baltic Ducati Weekend na Autodromie Pomorze. Wkład w poprawę bezpieczeństwa, popularyzację szkoleń i profesjonalizm w ich organizacji został doceniony w siedzibie Ducati w Bolonii. W 2022 roku licencja na organizację Ducati Riding Experience po raz pierwszy przyznana została zewnętrznemu dystrybutorowi. W tym roku kontynuujemy szkolenia pod oficjalnym szyldem DRE, powielając sprawdzoną formułę i dodatkowo ją wzbogacając.

Na nadchodzący sezon Zespół Ducati Polska ponownie zaplanował serię wydarzeń torowych. Dwa z nich odbędą się w Polsce w maju i w czerwcu, a wrześniowy trening DRE Racetrack Academy zorganizowany będzie na legendarnym torze wyścigowym Misano World Circuit. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem ważnych wydarzeń Ducati.DRE Road Academy Poziom 1: 20 maja 2023, Driveland

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy Driveland w Słabomierzu koło Mszczonowa to obiekt z nowym, przyczepnym asfaltem i wieloma ciekawymi sekwencjami zakrętów. Zlokalizowany jest przy trasie S8, zaledwie 40 kilometrów od centrum Warszawy, co zapewnia doskonałą komunikację z każdego miejsca w Polsce. Zapraszamy wszystkich właścicieli motocykli marki Ducati, którzy gotowi są na całodniową zabawę, spotkanie z pasjonatami i wspólne zdobywanie cennego doświadczenia. Uczestnicy podzieleni zostaną na grupy i w poszczególnych sekcjach toru wykonywać będą ćwiczenia ustalone przez instruktorów, aby lepiej poznać swój motocykl, zrozumieć działanie poszczególnych systemów bezpieczeństwa i wyeliminować ewentualne błędy w pozycji jazdy. Seria zadań treningowych jest wszechstronnym przypomnieniem i udoskonaleniem podstawowych manewrów, a także ćwiczeniem właściwych reakcji w sytuacjach awaryjnych, które mogą wystąpić na drodze.

W tym roku w trakcie szkoleń Ducati Riding Experience zapewnimy nowe, wyjątkowe atrakcje. Każdy uczestnik będzie miał możliwość odbycia jazdy testowej flotą samochodów Audi RS, którą zapewni dealer Audi Centrum Warszawa Okęcie. Testy emocjonujących modeli odbywać się będą poza ośrodkiem, z instruktorami prowadzącymi grupy. Na torze, po zakończeniu części szkoleniowej uczestnicy będą mieli możliwość testowania wybranych modeli Ducati, w tym tegorocznych nowości.

Pierwszy poziom treningu DRE Road Academy jest idealny dla wszystkich Ducatisti, którzy nigdy nie byli na torze – ale nie tylko! To najlepszy sposób na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, również dla tych, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznym szkoleniu. Trening na technicznym obiekcie Driveland stanowić będzie solidne przygotowanie do drugiego etapu DRE.

Zobacz relację ze szkolenia DRE Road Academy 1 z 2022 roku, pierwszego DRE w Polsce, kiedy podczas dwóch dni wyszkoliliśmy ponad 80 Ducatisti.


DRE Road Academy: poziom 1 z 2
Cel: trening kontroli nad motocyklem
Termin: 20 maja 2023, godz. 8:30-18:00
Miejsce: Driveland, ul. Żyrardowska 2, 96-325 Słabomierz
Cena za osobę: 699 zł za całodniowe szkolenie z instruktorami i wyżywienie
Dodatkowe atrakcje: jazdy testowe wybranymi modelami Ducati i Audi RS


DRE Road Academy Poziom 1: zapisz się tutaj.DRE Road Academy Poziom 2: 17 czerwca 2023, Tor Jastrząb

Autodrom w Jastrzębiu koło Radomia to jeden z najnowocześniejszych obiektów szkoleniowo-treningowych w Polsce. Zlokalizowany jest przy trasie S7 i poza świetnymi warunkami do doskonalenia jazdy motocyklem oferuje również hotel i restaurację znajdujące się na terenie obiektu. Układ toru umożliwia kadrze instruktorskiej wykorzystanie licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności motocyklistów. Wjazd na tor wymaga własnego, w pełni sprawnego motocykla Ducati. Szkolenie rozpocznie się od przygotowania teoretycznego, a następnie uczestnicy podzieleni na grupy ćwiczyć będą na pełnej nitce toru pod okiem szkoleniowców, którzy wychwytywać będą błędy motocyklistów i indywidualnie radzić w jaki sposób poprawić efektywność jazdy.

Podczas szkolenia Ducati Riding Experience każdy uczestnik będzie miał możliwość odbycia jazdy testowej modelami Audi RS od Audi Centrum Warszawa Okęcie. Testy samochodów odbywać się będą poza ośrodkiem, z instruktorami prowadzącymi grupy. Na torze, po zakończeniu części szkoleniowej uczestnicy będą mieli możliwość testowania wybranych modeli Ducati, w tym tegorocznych nowości.

Trening pozwoli nabrać pewności przed trzecim etapem tegorocznego DRE, który odbędzie się 26 i 27 września na Misano World Circuit.

Zobacz relację ze szkolenia DRE Road Academy 2 z 2022 roku, podczas którego można było pokonać własne ograniczenia i poczuć niesamowity klimat, który tworzą Ducatisti z całej Polski.


DRE Road Academy: poziom 2 z 2
Cel: doskonalenie techniki jazdy z większymi prędkościami
Termin: 17 czerwca 2023, godz. 8:30-18:00
Miejsce: Autodrom Jastrząb, ul. Czerwienica 25, 26-502 Jastrząb
Cena za osobę: 799 zł za całodniowe szkolenie z instruktorami i wyżywienie
Dodatkowe atrakcje: jazdy testowe wybranymi modelami Ducati i Audi RS 


DRE Road Academy Poziom 2: zapisz się tutaj.
DRE Racetrack Academy: 26 i 27 września 2023, Tor Misano

Ostatni tegoroczny etap szkolenia odbędzie się na Misano World Circuit. Trening na czterokilometrowym torze, na którym rozgrywane jest Grand Prix San Marino, przeznaczony jest dla motocyklistów w stopniu średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Na szkoleniu DRE Racetrack Academy pojawi się ekipa z Polski, więc zachęcamy wszystkich Ducatisti do wspólnego wyjazdu do Włoch.

Szkolenia Ducati Riding Experience na Torze Misano koordynowane są przez Dario Marchetti, pilota, instruktora i dyrektora technicznego DRE, a ich celem jest poprawa techniki jazdy na torze, która przełoży się na zwiększenie prędkości w zakrętach i skrócenie czasu okrążenia. W ofercie są cztery rodzaje kursu w zależności od stopnia zaawansowania: Evo (1450 €), Evo2 (2000 €), Master (2300 €), One to One SP2 (3750 €), One to One V4 R (6000 €) oraz One to One SL (7000 €). Podane ceny uwzględniają wypożyczenie motocykla na torze. Skórzany kombinezon z ochraniaczem pleców, kask integralny, rękawice i butów motocyklowe to wyposażenie niezbędne. Osoby nieposiadające wymaganej odzieży będą mogły ją wypożyczyć, w zależności od dostępności.


DRE Racetrack Academy: Evo/Evo2/Master/One to One SP2/V4 R/SL
Cel: zwiększenie prędkości w zakrętach, poprawa płynności jazdy
Termin: 26 i 27 września 2023
Miejsce: Tor Misano, Viale Daijiro Kato, 10, 47843 Misano Adriatico
Cena za osobę: 1450 €/2000 €/2300 €/3750 €/6000 €/7000 €


DRE Racetrack Academy: zapisz się tutaj.Zachęcamy do śledzenia facebookowego profilu Ducati Polska i naszej strony, gdzie na bieżąco informować będziemy o szkoleniach Ducati Riding Experience. Zespół Ducati Polska służy pomocą przy rejestracji na poszczególne wydarzenia z cyklu DRE. Masz pytania? Napisz do nas na kontakt@ducatipolska.pl.


#Ducati #DucatiRidingExperience #DRE