Wydarzenia

Sezon wyścigowy Mistrzów Świata rozpoczyna się w Madonna di Campiglio wydarzeniem Campioni in Pista

2023-01-27


Oficjalne zespoły Ducati Lenovo Team oraz Aruba.it Racing - Ducati zaprezentowały się jednocześnie po raz pierwszy. W ten sposób uczczono olbrzymie znaczenie, doświadczenie i wiedzę najlepszego zespołu Ducati Corse w historii.

Po niezwykłym, zakończonym na szczycie sezonie wyścigowym 2022, Ducati w swoim zwyczaju utrzymuje się na szczycie: podczas wydarzenia "Campioni in Pista" w Madonna di Campiglio we Włoszech, oficjalnie potwierdzono start sezonu 2023.

Wydarzenie „Campioni in Pista” okazało się wielkim sukcesem. Prezentacja zespołów i motocykli wyścigowych połączona była z dobrą zabawą na śniegu. Madonna di Campiglio, „Perła Dolomitów” zapewniła liczne atrakcje turystyczne, sportowe i kulinarne, które w pełni wyrażają kunszt „Made in Italy”.Oficjalna prezentacja zespołów Ducati odbyła się w poniedziałkowy poranek 23 stycznia w Palacampiglio i była transmitowana na żywo w kanałach cyfrowych. Po południu bohaterowie Ducati spotkali się z publicznością w centrum Madonna di Campiglio. Pokazano również motocykle, którymi Mistrzowie Świata będą ścigać się w tym sezonie. Francesco Bagnaia i Alvaro Bautista pojadą z numerami 1.

„Campioni in Pista” zostało stworzone przez Ducati we współpracy z Madonna di Campiglio Tourist Board i Trentino Marketing, przy udziale partnerów: Lenovo, Aruba.it, Monster Energy, Shell i Audi. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, a także Dyrektor Zarządzający Audi Sport Sebastian Grams i Dyrektor Audi Italia Fabrizio Longo.Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati: Dzięki „Campioni in Pista” przeżyliśmy kolejny niezwykły moment dla Ducati. Po raz pierwszy w historii firmy jednocześnie rozpoczynamy sezon oficjalnych zespołów MotoGP i WorldSBK, Ducati Lenovo Team i Aruba.it Racing - Ducati. Wspólne wznowienie to piękny sposób na uczczenie wartości i umiejętności najlepszego zespołu Ducati Corse w historii, którego codzienna praca zaprowadziła nas na szczyt świata. Po niesamowitych sukcesach minionego sezonu wyścigowego fascynuje nas wyzwanie ponownego potwierdzenia siebie. Cieszę się, że zaczęło się od miejsca takiego jak Madonna di Campiglio, doskonałego wyrazu „Made in Italy", którego jesteśmy dumnymi ambasadorami. Ducati to marka wyróżniająca się stylem, osiągami i technologią, w której pasja dla wyścigów jest głównym elementem. Praca podczas zabawy jest częścią naszej filozofii. Dodaje wartości do tego, co robimy i pozwala nam jeszcze bardziej się zaangażować. Piękno gór, które nas powitało, są idealną scenerią do połączenia zobowiązań związanych z prezentacją z chwilami czystej rozkoszy, aby dać nam odpowiednią energię na początek sezonu.Udział Audi podniósł prestiż „Campioni in Pista”. Producent samochodów z Ingolstadt jest obecny w Madonna di Campiglio od 2013 roku i ściśle współpracuje na rzecz rozwoju terytorium. Marka z czterema pierścieniami wzięła udział w wydarzeniu, życząc Ducati Corse pełnego satysfakcji sezonu 2023. Francesco Bagnaia, Enea Bastianini i Michele Pirro, wielcy entuzjaści samochodów, bawili się w Audi Driving Experience, prowadząc w pełni elektryczne Audi RS e-tron GT po zamarzniętym jeziorze u podnóża słynnego stoku narciarskiego Spinale Direttissima.

We wtorek 24 stycznia, kiedy Bautista i Rinaldi udali się do Jerez de la Frontera, aby wziąć udział w pierwszych testach WorldSBK w tym sezonie, Bagnaia, Bastianini i część kierownictwa Ducati i Ducati Corse rywalizowali w ekscytującym wyzwaniu zjazdowym.

„Campioni in Pista” to kolejne zwieńczenie niesamowitego roku dla Ducati, w którym udało się wygrać wszystko, co było do wygrania w wyścigach, a także firma osiągnęła historyczny rekord sprzedaży, przekraczając kamień milowy 60 000 motocykli dostarczonych entuzjastom na całym świecie.#CampioniInPista #DucatiCorse #MotoGP #WorldSBK #ForzaDucati