Nowości

Dwa koncepcyjne Scramblery zaprezentowane na Bike Shed MotoShow w Londynie

2024-05-29


Centro Stile Ducati reinterpretuje nowego Ducati Scramblera za pomocą dwóch zaskakujących i jakże różnych od siebie propozycji. Koncepcja CR24I przesuwa linie pierwszego Café Racera jeszcze dalej, uwidoczniając jego najlepsze cechy i kultowe linie. Ducati Scrambler RR24I jest absolutnie wyjątkowy i przepełniony silnymi odniesieniami do postapokaliptycznych motocykli Hollywood.

Ducati Scrambler zaprezentował się na London Bike Shed MotoShow 2024 z dwoma odważnymi i innowacyjnymi koncepcjami. Dwie propozycje stworzone w Centro Stile Ducati powstały na bazie Ducati Scramblera drugiej generacji. Oba demonstrują jak nietuzinkowy jest świat personalizacji, charakteryzujący się kreatywnością i swobodną ekspresją.CR24I

Koncepcyjny CR24I to Café Racer w najczystszym stylu i jest naturalną ewolucją Scramblera 2017 o tej samej nazwie. Jego linia jest inspirowana motocyklami, które stały się legendą brytyjskich lokali w latach 60-tych, gdzie entuzjaści rzucali sobie wyzwanie, aby ukończyć okrążenie wokół knajpy w czasie odtwarzania płyty w szafie grającej.

Projekt, który powstał w całości w Centro Stile Ducati podkreśla wszechstronność mechanicznej bazy Ducati Scramblera, która w tej interpretacji charakteryzuje się 17-calową przednią felgą, kompletem opon szosowych oraz sportową kierownicą typu clip-on. Kształt przedniej owiewki przypomina ikony historii Ducati, takie jak Pantah i 750 SS, ale design został zinterpretowany na nowo, aby uzyskać współczesny, ale jednocześnie kultowy wygląd, który zawsze był atutem marki Ducati Scrambler.

Siedzisko błyskawicznie zmienia się w jednoosobowe dzięki zdejmowanej nakładce na kanapę pasażera, która przypomina klasyczne siodła „panettone” rodem z motocykli sportowych z lat 70-tych. Kolorystyka dopełnia koncepcję, która trafia w gusta entuzjastów najbardziej związanych z ikonografią brytyjskich rockmanów z lat 60-tych.


RR24I

RR24I nawiązuje do estetycznych kanonów postapokaliptycznych sag kina i seriali telewizyjnych. Minimalistyczny i funkcjonalny w każdym szczególe, Ducati Scrambler kontrastuje z czystymi i harmonijnymi liniami koncepcji CR24I. RR24I przywraca entuzjastom pierwotny i najprostszy kształt motocykla: dwa koła, zbiornik, silnik i kierownica. Nic zbędnego w porównaniu z najczystszymi emocjami jazdy, aby w pełni doświadczyć poczucie wolności, które zawsze było fundamentalną cechą w koncepcji Ducati Scrambler.

Wszystkie kluczowe podzespoły pozostały odsłonięte, aby nadać autentyczności koncepcji, która w całości koncentruje się na materiałach. Te są charakterystyczne nie tylko dla oka, ale również dotyku. Zbiornik został pozbawiony dodatkowych osłon bocznych, a jej miejsce z lewej strony zajął specjalnie przygotowany stelaż, który umożliwia zamocowanie torby na najpotrzebniejsze rzeczy. Siedzisko pasażera jest zdejmowane, aby stworzyć  dodatkowy bagażnik. To kolejny szczegół, który podkreśla awanturniczego i odważnego ducha całej koncepcji.


Dwa koncepcyjne Scramblery zostały zaprezentowane podczas London Bike Shed MotoShow w dniach od 24 do 26 maja. Bike Shed MotoShow stało się jednym z najważniejszych wydarzeń na arenie międzynarodowej. Edycja 2023 była jedną z najbardziej udanych imprez poświęconych customizacji, z ponad 17 000 odwiedzających i ponad 300 unikalnymi projektami z całego świata.


#ScramblerDucati #NextGenFreedom