Nowości

Panigale V2 w nowym malowaniu Black on Black: gdy śmiałość spotyka wydajność

2023-06-06

 

Dwucylindrowy supersportowy motocykl z Borgo Panigale przenosi na drogi publiczne rozwiązania technologiczne wprost ze świata wyścigów. Panigale V2 staje się jeszcze bardziej odważne dzięki nowej kolorystyce Black on Black.

Wyrafinowane połączenie sportowego charakteru i elegancji to wiodące cechy Panigale V2. Motocykl jest gotowy, aby zapewnić entuzjastom jazdy na torze wyjątkowe emocje dzięki swoim wysokim osiągom, będącym wynikiem wieloletnich badań inżynierów Ducati.Panigale V2 to model charakteryzujący się zwartymi i muskularnymi liniami, który jest wyposażony w zaawansowaną elektronikę, zaprojektowaną po to, aby pozwolić kierowcy wykorzystać jego osiągi w całkowicie bezpieczny sposób. Prawdziwe DNA motocykla sportowego jest również potwierdzone przez nowy standard opon Pirelli Diablo Rosso IV Corsa, które pomimo iście wyścigowego charakteru świetnie sprawdzą się również na drogach publicznych.

Na rok 2024 Ducati aktualizuje gamę kolorów Panigale V2 o nowe malowanie Black on Black, które będzie towarzyszyć klasycznej czerwieni Ducati. Nowa kolorystyka podkreśla odważny charakter Panigale V2. Matowa czerń przeplata się z błyszczącymi elementami w czerni, które kontrastują z czerwonymi detalami na zbiorniku, owiewkach i kołach. Nowością jest również siedzisko z nowym wzorem i materiałami.Panigale V2 to mocarny, ale zarazem kompaktowy motocykl, o prawdziwie włoskim designie i zdecydowanych oraz ostrych liniach. Kształt bocznych owiewek motocykla, a także ich dopasowane do ramy Monocoque, podkreślają kształty dwucylindrowego silnika Superquadro. Przednia część jest zdominowana przez dwa wloty powietrza, które są zintegrowane z reflektorem LED. Cechą charakterystyczną tego modelu jest również dwuwarstwowa owiewka – warto zwrócić uwagę na kompozycję głównej owiewki, która rozciąga się ku górze, idealnie obejmując zbiornik paliwa. Nieco schowana druga warstwa pełni funkcję wyciągu powietrza, podkreślając tym samym elegancję, wyjątkowość i wydajność.

Sportowy styl w pełni oddawany jest za pomocą dwucylindrowej jednostki Superquadro o pojemności 955 cm3, która jest zgodna z normą emisji spalin Euro 5. Silnik ten jest niezwykle przyjazny podczas codziennego użytkowania, a zarazem mocny i pełny sportowego charakteru na torze wyścigowym. Oferuje on kierowcy maksymalną moc 155 KM przy 10 750 obr./min i maksymalny moment obrotowy na poziomie 104 Nm przy 9 000 obr./min.

Bezpieczeństwo i pełna kontrola nad motocyklem są zawsze gwarantowane przez elektroniczne wyposażenie Panigale V2, oparte na wykorzystaniu 6-osiowej platformy IMU. Pakiet elektroniczny obejmuje ABS Cornering EVO, Ducati Traction Control (DTC) EVO 2, Ducati Wheelie Control (DWC) EVO, Ducati Quick Shift up/down (DQS) EVO 2, ale również Engine Brake Control (EBC) EVO, który pomaga kierowcy zoptymalizować stabilność w ekstremalnych warunkach.


 

Każdy Ducatista może uczynić swoje Panigale V2 wyjątkowym, dzięki szerokiej gamie akcesoriów, które dostępne są w konfiguratorze. Wszystkie akcesoria z pakietu Sport zaprojektowane zostały w celu wzmocnienia wyścigowego ducha motocykla. W najnowszej kolekcji odzieży Ducati przygotowanej na obecny sezon znajduje się również kombinezon Ducati Corse C6 i najwyższej klasy kask Ducati Corse V6, który idealnie będzie komponował się z modelem Panigale V2. Kolekcja 2023 dostępna jest u dealerów Ducati.


#Ducati #DucatiPanigaleV2